Instagramlık Deneyim: Milk Train

FormRoom tarafından tasarlanan, Covent Garden, Londra’daki bu tatlı dondurma dükkanına davetlisiniz. Bulut figürler, neon yazılar, bavul dekorları, dışarıdan bakıldığında, ismine ithafen, trendeymişsiniz izlenimi veren vitrini ile öyle bonbon ki. Sizce, buraya gelenlerin amacı dondurma yemek midir yoksa Instagram’a fotoğraf çekip koymak mıdır? Veya C hepsi?

ÖNGÖRÜ

Birleşik Krallık’ta, Schofields tarafından yapılan bir araştırmaya göre (33 yaş altında) ankete katılanların %40’ı tatile gidecekleri yerin ‘instagrammable’ olma özelliğine dikkat ettiğini belirtiyor. Tüm dünyada Instagram kullanan, 35 yaş altı kitlenin %71 gibi dev bir oranda olduğunu biliyor muydunuz? Bu bilgiyi bir de şununla harmanlayalım: dünya nüfusunun %50,5’i 30 yaşın altında… O halde hedef kitlenizde tavan 35 yaş ise Instagram’a fotoğraf koymak isteyecekleri bir mekan yaratmanızın önemini anlatmaya kelimeler yetmez!

Doğru ürün, doğru zaman, bla bla.. Pazarlama’nın 4P’sini geride bırakalı uzun zaman oldu. Gelişmiş güncel listeye bir de ‘I-Instagram Friendly’yi de ekleyelim.

Kaynak: Dezeen, FormRoom, Trendhunter, UNESCO, Hotsuite, Forbes


Eğitim ve Konuşma Başlıkları