Avon’un Önemli Dijital Atılımı

Avon’un 130 senelik tecrübesi ile dijital aynı platformda buluşursa ne olur? İşte bu olur: Avon Content Studio.

Prodüksiyon şirketi MediaMonks ile anlaşan Avon, yılda 12.000 içerik üreteceği bir stüdyo kuruyor. Chief Beauty & Brand Officer, James Thompson bu atılımın amacının ‘satış temsilcilerini ve müşterileri her daim ilgi çekici, eğlendirici ve bilgi verici kaynaklarla desteklemek’ olduğunu belirtiyor. CEO, Jan Zijderveld da ‘Bizim işimiz onlara ilham vermek ve biz bu hedefe dijitali öncelik tutarak varacağız.’ diyor. Zijderveld, önümüzdeki 2 sene içerisinde dijitale 300 Milyon $ yatırım yapacaklarını açıkladı. İçerik stüdyosu da bu yatırımlardan bir tanesi.

İçerikler, bir çok dilde (Avon elliden fazla pazarda yer alıyor.), çeşitli dijital platformlara uygun şekilde ve Avon’un online satışlarını arttıracak çerçevede hazırlanacak. İçerikler sadece bilgilendirmeye yönelik değil; sosyal medyada beğeni toplamak ve satış çemberini genişletmek amaçlı da olacak. Stüdyoda üretilen işler Mart itibari ile Brezilya, İngiltere, Meksika ve Rusya pazarlarında karşımıza çıkmaya başlayacak. İçerikler haftalık olarak dağıtılacak ve video, gif, oyun gibi bir çok çeşidi kapsayacak. Çıkacak işleri merak ediyoruz!

ÖNGÖRÜ

Milk, Drunk Elephant, Glossier gibi butik güzellik ve kozmetik markalarının şaşırtıcı başarılarının arkasında sosyal medyayı ve dijital içeriği etkili ve çekici şekilde kullanarak hedef kitlelerine ürünlerini en havalı şekilde sunuyorlar. Konu her daim dönüp dolaşıp ‘Content is the king! / İçerik kraldır!’a geliyor.

Hele de o kral içerik… Gelin bir matematik hesabı yapalım: AVON’un 6.000.000’a yakın satış temsilcisi X 50 pazar X yıllık 12.000 içeriğin bir araya geldiğini düşünün… Bu basit aritmetik bile Avon’un bu yatırımı ile ne kadar büyük bir erişim ağına sahip olacağını ortaya koymaya yetiyor.

‘Content is the king! / İçerik kraldır!’ her sektör için geçerli bir gerçeklik. İçeriğe ve dijitale yatırım yapmayanlar tehlikenin farkında mı?


Eğitim ve Konuşma Başlıkları