Google’dan Alışveriş Atağı

Perakendenin en önemli etkinliklerinden Shoptalk, 3-6 Mart’ta Las Vegas’ta gerçekleşti. Amazon, Google, Alibaba, Farfetch, Facebook, Macy’s, Lulumelon, Nike gibi bir çok pazar lideri şirket etkinliğe katıldı.

Konferansta Google’ın Perakende Alışveriş ve Ödemeler Başkanı Daniel Alegre Google Image’a eklenen çok önemli bir özelliği tanıttı: Google Image Shoppable Ads

Online tüketicilerin %50’si görselini beğendiği ürünleri satın almaya sıcak baktığını söylüyor. Bu demektir ki; 2 tüketiciden 1’ine ihtiyacı olan veya ilham veren çekici bir ürün görseli gösterdiğinizde ve beğendiğinde anında online satışa bağlayabilirsiniz. Google artık bu fırsatı Google Image üzerinden mümkün kılıyor! Google’ın günlük 3.5 Milyar arama trafiğini göz önünde bulundurduğunuzda, sizce de ‘Google Image Shoppable Ads’ reklam vermek için mantıklı bir alan değil mi?

ÖNGÖRÜ

Bu fonksiyonun eklenmesinin altında yatan 2 tüketici davranışı var:

1. Sabırsız müşteri beğendiği ürüne ulaşmak için bir adım fazla bile işlem yapmak, zaman harcamak istemiyor. Artık aradığı ürünü tek tek e-mağazalarda dolaşarak bulmaya çalışmaktansa, tek entry ile Google’da bulup, imajı üzerinden satışa gitmek çok daha pratik. Bu kolaylığı tercih edecektir. Google Image’ın bu fonksiyonunu en önce ve başarılı bir uygulama ile kullananlardan olmak sektörünüzde ses ve ‘takipçi:)’ getirecektir.

2. Satışınızın anahtarı görselin gücünde yatıyor. Amazon, Avon, L’oreal gibi lider şirketler en çekici görsellerle tüketicinin gözünü doldurmak için kendi stüdyolarını ve ekiplerini kurdular. Neden? Çünkü satış yolundaki en önemli patikalardan birinin görselin cazibesinden geçtiğini biliyorlar.


Eğitim ve Konuşma Başlıkları