Neden Bej Rengi Yükselişte?

Her sezon öne çıkan bir renk olur. Bu sezonun Pantone tarafından ilan edilen rengi ‘Living Coral’ olsa da tacını beje kaptırmış gözüküyor.

Neden peki bej şu anın en ‘in’ rengi? Soluk bir renktir, herkesin dolabında vardır, bir özelliği, heyecan verici bir yanı yoktur, dikkat çekmez. İşte tam da bu yüzden! Her trendin bir kontra yaklaşımı vardır. Kutupların çekimi gibi… Millenial pembesine, yılın rengi canlı mercan tonuna, Sonbahar/Kış 2019 defilelerindeki göz alan neonlara inat; klasik, sade, elegant, durgun, dingin bej… İşte bu ters köşeden dolayı ön planda!

Tom Ford, Chloe, Burberry, Lacoste ve daha bir çok marka baştan ayağa bejin tonlarını taşıdı podyumlara. Sadece lüks markaların koleksiyonlarında değil hızlı moda mağazalarında da karşımıza çıkıyorlar. Raflara, askılara, vitrinlere bakıyorsunuz; paltodan eteğe, ayakkabıdan çantaya baştan aşağıya bej kombinler bize göz kırpıyor. Giyimde bir trendin tuttuğunun en önemli göstergesidir bu.

ÖNGÖRÜ

Daha olgun kitlelerin tercih edeceğini varsaydığımız beji belli ki sadece X değil Y ve Z jenerasyonlarının üstünde de göreceğiz. Justin Bieber gençlerin arasında da beji sevdirmeye baş koymuş olsa gerek ki yeni giyim markası Drew’ın reklam kampanyasında bejin tonlarını sergiliyor.


Eğitim ve Konuşma Başlıkları