(P&G) SK-II ve #BareSkinChat

Procter & Gamble’ın markalarından olan SK-II,  #BareSkinProject kapsamında ünlü oyuncu ve komedyenler ile YouTube’da bir video serisi başlattı: ”Bare Skin Chat”

 

Video serisi her hafta bir video yayını ile devam edecek. James Corden ve Chloë Grace Moretz’e paralel olarak Japon komedyen Naomi Watanabe ve aktris Kasumi Arimura da yer alacak.

ÖNGÖRÜ

“Bare Skin Chat” YouTube video serisi marka pazarlamada dijital video formatlarının farklı ve etkili kullanımına güzel bir örnek. Özellikle de ekranlardan başını kaldırmayan genç kitleye doğru noktadan ulaşarak, onu eğlendiren ve imrendiren figürlerle tavlıyor. Üstelik güzellik ile mizahı bir araya getirmek farklı bir yön sunmuş. Retinol, bakuchiol, shea butter gibi teknik terimlerle konuşan güzellik dünyasının soğuk nevale tavrına Corden ve Watanabe komik yaklaşımları ile sıcaklık ve neşe katıyor.

Bir diğer nokta lansmanın 2 coğrafi odakla ortaya çıkışı: Amerika ve Japonya. Belli ki SK-II, K-Beauty ürünleri ile güzellik dünyasını parmağının ucunda döndüren Uzakdoğu’ya gözünü dikmiş.


Eğitim ve Konuşma Başlıkları