Hem Vazo Hem… (şaşıracaksınız!)

Samsung’un bünyesindeki Cheil Worlwide ve Samsung Fire & Marine Insurance, Güney Kore’deki yıllık 10.000 yangın vakasına karşı nasıl farkındalık sağlarız ve yangınların önüne geçeriz fikrinden hareketle bu vazoları geliştirdi.

Yangın söndürücü evlerde bulundurulsa dahi kolay ulaşılabilir bir yerde tutmamak veya nasıl kullanılacağını bilmemek gibi sebeplerden etkin çözüm olmuyor. Yangın vakalarının yol açtığı zararın önüne geçmek isteyen sigorta şirketi bu tasarım ile şıklık ve fonksiyonu bir araya getirmiş. Ama ne fonksiyon! Yangın söndürücü görevi gören vazo! Yangın çıkan noktaya vazoyu fırlattığınızda, vazonun kırılması ile birlikte potasyum karbonat salınımı gerçekleşiyor. Acil durumlarda kullanımı da bu kadar basit!

ÖNGÖRÜ

Fonksiyon ve şıklığı bir çok üründe bir arada görüyoruz. Bunu çok heyecan verici bir gelişme olarak nitelendiremeyiz. Lakin şık bir dekorasyon objesi gibi durup hayat kurtaracak kadar önemli bir işlev görmesi işi enteresan kılıyor. Görünen o ki; etrafımızdaki herhangi bir objeye bile hayatımızı kurtarma derecesine kadar beklenti yükleyeceğiz.


Eğitim ve Konuşma Başlıkları