Akşam Yemekte Ne Var?

Buzdolabını açıp, bu akşam ne yemek yapsam diye raflara göz gezdirdiniz… Rafta duran kabak, süt, yoğurt, domates salçası, kırmızı biber, dünden kalmış makarna ve bilimum malzeme ile göz göze geldiniz… Eldekilerden ne yemek çıkar? – Klasik sorunsal 🙂

Whirlpool buzdolaplarının Yummly işbirliğinden hayat kolaylaştıran bir icat doğmuş! Yummly uygulaması raflardaki ürünleri ‘Ingredient Recognition’ isimli AI (yapay zeka) sistemi ile tanıyarak hali hazırda elinizde bulunanlarla yapabileceğiniz yemek tarifleri öneriyor… Süper değil mi?

ÖNGÖRÜ

İşten çıktık evimize gidiyoruz. Yoldayken evin klimasını aktive ediyoruz. Geldiğimizde ev serin olsun… Eve vardık, Tesla arabımız kendi kendini park ediyor. Eve girince bizi Alexa karşılaşıyor. Bir de müzik açmasını istiyoruz ondan… Akşam arkadaşlarınız gelecek; acaba Uber Eats’ten bir şeyler mi getirtseniz yoksa buzdolabınızdakilerle ne yemek yapabilirsiniz Yummly mi size söylese? Bir anda canınız Macaroni&Cheese mi çekti; basıverin Amazon Dash butonuna, Amazon siparişinizi alsın.

‘Ne parmağımı kıpırdatmama ne de düşünmeme gerek var; akıllı evim benim yerime düşünür, halleder’

Ah bir de masayı toplayıp, bulaşıkları dizse 🙂 Belki de pek yakında!


Eğitim ve Konuşma Başlıkları